Bitkilerin
ekim zamanı,
hayvanların
çiftleşme
mevsimi
var.

Bebek düşünen ailelerinde sağlıklı bir bebeğe sahip
olabilmeleri için doğru sevişme zamanı var.


Döllenme zamanı bebeğin sağlığını doğrudan belirler
Döllenme zamanını, Tıp bilim adamları bilmediği için günümüze kadar döllenme zamanının bebeğin sağlığına olan etkisi araştırılmamıştır. Döllenme zamanının bebeğin sağlığına olan etkisi, ilk kez Osman Yıldız tarafından araştırılmıştır.

28 Aralık 2002 günü Yıldız Aile Planlaması programının yazılım aşamasına çok büyük katkıları olan ve 1997 yılında Kartal Devlet Hastanesi, Kadın doğum uzmanlarından olan doktorla, Osman Yıldız aralarında telefonda tartışıyorlardı.

Doktor Osman Yıldız'a yeter bu konuyla uğraştığın, milletin çocuklarını sakat bırakacaksın demişti.

Hiç alakası olmadığı için ilgi alanı dışında kalan sakat çocuk doğumları bir anda Osman Yıldız'ın dikkatini çekmişti. Ve bu konuyu araştırmaya koyuldu. Bulguları ile heyacanlamış dünyanın kaderini değiştirecek bilgilerin ilk ayağına ulaşmıştı.

26 Şubat 2003 günü Yıldız Aile Planlaması programının verilerini inceleyerek sonuca ulaştı. Ve matematikle her anne baba adayının sağlıklı bir çocuğa sahip olacağını ispatladı. Resmi müracaatlardan sonuç alamayınca İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünün çağrısına uyarak bir çocuk sahibi daha olmaya karar verdi.

Oda 4-4 lük bebek olarak 06/10/2004 günü dünyaya geldi.
Umutsuz bri şekilde forumlara yazı yazan Osman Yıldız'a bu konu için bir doktor şöyle yazmıştı.

"Ben şu anki ünvanıma ulaşmak için onbir yılımı verdim ve önümüze sunulan çalışmalar, bilgiler ve tecrübelerle inanın ki söylemlerinizde geçen düşünceler, satırlar ve fikirlerin sadece size ait olabileceğini bile düşünmem tıp tarihine ve aldığım eğitime bir haksızlık olacaktır....
...Tıp şu an inanılmaz bir döneminde ve bizlerin "nasıl bunu düşünebildiler" dediğimiz, asırlar önceki bilim adamlarının savları, buluşları üzerine eklenen yeniliklerle hayranlık kazanmakta. tabi ki neden bizlerden çıkmıyor bilmiyorum...
...Fakat, çözülmedik bir çok şey var ve emin olun sadece döllenme zamanı ile cinsiyet ya da sağlıklı bir nesi savı hiçbir zaman net bir şekilde kanıtlanamaz. Amerika bunu çoktan yapardı emin olun, ya da Fransa, ya da İngiltere, ya da... Çünkü seçkin, sağlıklı, zeki bir nesil oluşturma bilimin, bilimkurgu sinemanın her zaman güncesidir. Döllenme zamanının sağlıklı bir nesil üzerine olan net etkisini siz gözlemlerinizle kanıtlayabilirsiniz, üzerine istatiksel bağıntılar ve matematiği birleştirip bir sonuca varırsınız. fakat ne kromozomları çözebilirsiniz, ne genetiği ne de hastalıkların gerçek yapısını..."

Konuyu araştırdıktan son ise şöyle yazmıştı.
...döllenme zamanı ile sağlıklı bir nesil edinme arasındaki ilişkiyi legal yol ile araştıran, etik kurallara uygun olarak sonuçlandıran klinik verilere dayalı bir araştırmaya ben rastlayamadım... olmasını da düşünemiyorum...

Yukarıdaki paragraftanda anlayabileceğiniz gibi Döllenme zamanının bebeğin sağlığına olan etkisi ilk kez Türk, ekonomist olan Osman Yıldız tarafından düşünülüp araştırılmıştır. Ve bu araştırma sonucu da gelecekte insanlığın kabul edeceği gibi, her anne adayının baba adayından gelecek spermleri matematiksel olarak seçme şansının olduğunun isbatı ile 26 Şubat 2003 günü sağlık çağı başladı.
Bilim çağı bitti, Sağlık çağı başladı başlıklı forumdaki yazışmaları okumak isterseniz buraya tıklayınız.


 

 

İlgi Çeken Başlıklar

Kanıta Dayalı Tıp çerçevesinde dünyaya gelmiş olan Osman Yıldız'ın 5. çocuğu Fatih Emircan Yıldız'ın Albümü

Sakat, Sorunlu Çocuk Dogumlarına Son

Acıda olsa öğrendim ki;

Taşlamaya Davet Çağrısı

Gelecekten, bebeğinizden bir mektup

Döllenme zamanı bebeğin sağlığını doğrudan belirler

Yıldız Aile Planlaması programının mucidinin 3 Kızdan sonra bizzat kendinin programı denemesi anlamına gelen Osman Yıldız'ın 4. çocuğu Tarık Ümitcan Yıldız'ın Fotoğraf albümü