Bitkilerin
ekim zamanı,
hayvanların
çiftleşme
mevsimi
var.

Bebek düşünen ailelerinde sağlıklı bir bebeğe sahip
olabilmeleri için doğru sevişme zamanı var.


26 şubat 2003 günü her ailenin sağlıklı bir çocuğa sahip olma olasılığının matematiksel olarak ispatlandığı gün sağlık çağı başladı.

Nerden çıktı böyle bir şey. Dünya da bir ilk olan ve geçmiş tarih anılarak çağ açtığı yazılan bu cümlenin dayanağı nedir?

Resimlerle Kısaca:
Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F den 1987'de mezun olup, 1988 de kazandığı memuriyet sınavları sayesinde devlet memuru olarak İhracaat Kontrolörlüğüne başlayan Osman Yıldız evlenmişti. Sağlıklı bir kız ve bir erkekten oluşan çekirdek bir ailesinin olmasını istiyordu.


Bilgisizlikten, imkansızlıktan, tesadüflere açık olduğu için 3 kız babası oldu. Tarihler 11 Şubat 1995'i gösteriyordu.Bir oğluda olsun istiyordu. ABD'li ; İsviçreli, Fransız bilim adamlarının bu konudaki çalışmalarını inceledi. 3 sene konu üzerinde çalıştı. 1 Eylül 1997 tarihinde Kartal Devlet hastanesi ile Yıldız Aile Planlaması programının yazılımını geliştirdi. Tüm testleri bitti. Kendiside bir oğlunun olmasını istiyordu.

İlgi Çeken Başlıklar

Kanıta Dayalı Tıp çerçevesinde dünyaya gelmiş olan Osman Yıldız'ın 5. çocuğu Fatih Emircan Yıldız'ın Albümü

Sakat, Sorunlu Çocuk Dogumlarına Son

Acıda olsa öğrendim ki;

Taşlamaya Davet Çağrısı

Gelecekten, bebeğinizden bir mektup

Döllenme zamanı bebeğin sağlığını doğrudan belirler

Yıldız Aile Planlaması programının mucidinin 3 Kızdan sonra bizzat kendinin programı denemesi anlamına gelen Osman Yıldız'ın 4. çocuğu Tarık Ümitcan Yıldız'ın Fotoğraf albümü

 


11 Ağustos 2001'de SSK Antalya hastanesinde 9 ay 10 gün palavrası nedeni ile neredeyse katledilecek, Osman Yıldız'ın "hayır sezeryan olmaz" demesine rağmen doktorun insiyatifi alarak kurtardığı hemşirenin deyimiyle süper bir oğlu olmuştu.
Her şey mükemmeldi
Kel derman bulmuş, kendi başına sürmüş ve sonuç alınmıştı. Fakat herksin bu imkandan faydalanmasına, Dünyanın cinsiyet dengesi bozulacak diye itiraz ediliyordu.

26 Aralık2002 günü Akşam gazetesinde sür manşetten yayınlanan tamamı yalan bir haber nedeni ile konu tartışılmaya başladı.
Osman Yıldız'ın 28 Aralık 2002 günü programda görev alan doktorla telefonda tartışırken doktorun bir cümlesi dikkatini çekmişti.
Programı beraber hazırladıkları doktorla telefonda dünyanın cinsiyet dengesinin bozulup bozulmayacağını tartışırken doktor:
" Yeter bu konuyla uğraştın Osman bey milletin çocuklarını sakat bırakacaksın" demişti. Osman Yıldız ise takip ettiği bebeklerde hiç sakat çocuk ollmadığını fark etmişti.
Cinsiyeti seçmek aynı zamanda bebeğin sağlıklı olmasını da sağlıyordu. Konuyu ulaşabildiği her noktadan 2 ay araştırdı.
Ve programı kullanan her ailenin bebeklerinin sağlıklı olmasının sebebinin cinsiyet seçmek için spermlerin seçilmesi olduğunu buldu. 26 Şubat 2003 günü durumu matematikle ispatladı.
Konu hayat memat meselesi olduğu için dünyaya sağlıklı bebek olmasının bilgilerini formül yayınlayarak hediye etti.
Kimseye anlatamadı. Dünyaca ünlü bilim adamlarının tezlerinden yola çıkıp tesadüfen dünyayı değiştirecek bilgileri bulmuştu.
Başvurduğu tıbbı müesseseler ve resmi kurumlar bu bilgiyi şahıs olarak müracaat ettiği için tam olarak kavrayamadılar. Gerçekte dünyanın insan nesli için en önemli buluşunu bulan ve bilim adamı olan Osman Yıldız'ı makalelerinde etiket ve ünvan kullanmadığı için anlayamadılar. Veya işlerine gelmediği için anlamak istemediler.
Dünyada her gün 100binlerce ailenin sorunlu bebeklerinin olmasını ve bunun önlenebilmesini herkes hiçe sayılmaktaydı.
İstanbul Valiliği kanalıyla Sağlık Müdürlüğü Kanıta dayalı tıpla ispatlanmasını istedi. Buna sebep 1 çocuk daha gerekti.14 Ocak 2004 te eşiyle karar verdiler. Dünyaya ilan ettiler. 20 ocak 2004 günü eşiyle ilişkiye girecekti. Ve bunun sonucunda 7 ekim 2004 günü sağlıklı bir oğlu dünyaya gelecekti.
Oda 4-4 lük bir bebek olarak dünyaya geldi. 06 Ekim 2004Böyle oldular.Ama yine kimseye dinletemediler.
Kanıta dayalı tıp çerçevesinde takip edilen bebeklerin 98. si olan Fatih Emircan Yıldız'ın Dünyaya gelmesinden sonra Osman Yıldız tarafından hazırlanıp Tıp Fakültesi Dekanlıklarına verilen sonuç raporunu ve aldığı tek cevabı http://www.scs.gen.tr/forum/konu.php?k=11 adresinden inceleyebilirsiniz.


Yerel bir tv kanalı sahibi zengin bir işadamı olarak başlayan bilimsel araştırma süreci 10 sene aralıksız 22 bin saat sürmüştü, yaklaşık 1 trilyona yakın harcama yapılmış buna rağmen yapılan bilimsel çalışmayı insanlar anlayamıyorlardı. Çünkü konu bir bilinmezdi. Doğal olarak spermlerin seçilebileceğini kimse düşünememişti.

Döllenme zamanı ile bebeğin sağlığı arasındaki ilişkiyi kimse düşünüp araştırmamıştı. Çünkü tıp tüm teknolojik gelişmelere rağmen sağlıklı çiftlerde halen daha döllenme ne zaman gerçekleşiyor bunu bulamıyordu. İspatı mı? Lütfen Osman Yıldız'ın katıldığı Esra Ceyhan'ın sunduğu 26/09/2003 günü calı yayınlanan A'dan Z'ye programının ilgili 1,5 dakikalık görüntüsünü buraya tıklayarak Youtube üzerinden izleyiniz.
Osman Yıldız Bilinmezleri merak etmişti. Araştırmıştı. Hipotez geliştirmiş ve ispatlamıştı.
Şimdi 6 çocuk babası. Bir kız ve bir oğlundan oluşan çekirdek ailesinin olmasını istiyordu.
3 kız babası oldu. Ünlü bilim adamlarının araştırmalarını inceleyip yazılım haline getirip tüm dünyaya sunduğu program sayesinde şimdi 2 de süper erkek çocuk sahibi. 6. Çocuk yine kız

Son 3 çocukla Osman Yıldız ve ailesi;

İsterseniz Aynı gün Süleymaniye Cami içinde çekilen 1 dakikalık videoyu buraya tıklayarak canlı da izleyebilirsiniz.


Yolun başındaysanız iyi düşünün iyi karar verin.
Kader, Kaderiniz değildir. Kaderinizin ne olacağına siz karar verirsiniz.

Kaç çocuğa ve cinsiyetlerinin ne olacağına, Her şeyden önemlisi sağlıklı bir çocuğa sahip olmak isterseniz onun çok ama çok kolay bir yolu var.

Araştırmak, araştırmak yine araştırmak. Ulaştığınız sonuçlar sonucu aklınızı kullanmak.

Evet!

İhtiyacınız olan tek şey ya kendiniz araştıracaksınız. Yada araştırılmasını sağlayacaksınız.

Animasyonlarla konuyu görmek için tıklayınız.